image
Certyfikaty Energetyczne Nie zapomnij o ważnym i niezbędnym podczas zgłaszania budynku do użytkowania dokumencie, jakim jest świadectwo energetyczne.
Czytaj Więcej
image
Świadectwo Energetyczne Nie zapomnij o ważnym i niezbędnym podczas zgłaszania budynku do użytkowania dokumencie, jakim jest świadectwo energetyczne.
Czytaj więcej
image
Badania Energetyczne Nie zapomnij o ważnym i niezbędnym podczas zgłaszania budynku do użytkowania dokumencie, jakim jest świadectwo energetyczne.
Czytaj więcej
* * *
image image image

Świadectwo Energetyczne

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku to dokument, który zawiera szereg informacji dotyczących jego zapotrzebowania na energię zapewniającą komfortowe użytkowanie obiektu.

Dane te są wyrażone za pomocą kilku wskaźników, przedstawionych na pierwszej stronie świadectwa. Dla użytkownika najważniejszym elementem świadectwa energetycznego jest wskaźnik EK (energii końcowej). W praktyce wskaźnik EK określa, w przeliczeniu na rok i metr kwadratowy powierzchni użytkowej, ilość energii, niezbędnej do ogrzania naszego budynku oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej na potrzeby jego mieszkańców. Im mniejsza jest wartość współczynnika EK, tym bardziej efektywny energetycznie jest budynek, a tym samym – mniejsze jest zużycie energii i niższe są koszty eksploatacji.

Bardziej szczegółowe informacje znajdują się na drugiej stronie świadectwa. Znajdziemy tam parametry informujące o izolacyjności cieplnej budynku i związanych z tym stratach ciepła oraz charakterystyka urządzeń grzewczych, urządzeń wentylacyjnych i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Można tam również znaleźć obliczeniowe zapotrzebowanie na energię końcową w skali roku w rozbiciu na poszczególne składniki: ogrzewanie i wentylację, ciepłą wodę oraz urządzenia pomocnicze. Dzięki tym danym możemy zidentyfikować najbardziej energochłonne elementy i urządzenia w budynku.

Przykładowe świadectwo energetyczne dla budynku jednorodzinnego znajdą Państwo poniżej.

Zobacz przykładowe Świadectwo

Skontaktuj się z nami!

"CERTON"

Robert Gawrysiak

Adres:

Jeśli mają Państwo pytania lub są zainteresowani podjęciem współpracy prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną.

List:

swiadectwa.szczecin@gmail.com

Telefon:

604-548-113

Informacje: Zapraszam do współpracy:
  • Osoby prywatne;
  • Wspólnoty i Spółdzielnie Mieszkaniowe;
  • Developerów;
  • Biura projektowe;
  • Kancelarie notarialne;
  • Pośredników nieruchomości.